Ґендерна трансформація образу жінки в українському анімаційному мистецтві для дорослих «УКРАНІМАФІЛЬМ» останньої третини ХХ – початку ХХІ століть

Анотація: 

Анімаційне мистецтво в Україні – це розповсюджений вид мистецтва не тільки для дітей, а й для дорослих. Анімація завжди була результатом синтезу мистецтва і суспільно-історичного прогресу. За майже віковий період удосконалена техніка від мальованого контенту до моушн-дизайну, осучаснилися образи та проблематика. І саме сучасна анімація є одним із видів мистецтва, яке допомагає зрозуміти проблеми суспільства, зокрема проблеми гендеру.

Мультиплікаційні твори кінця ХХ століття стали відображенням ґендерних обмежень для жіноцтва в межах родини. Головний жіночий персонаж – жінка-трудівниця, жінка-домогосподарка, жінка-мати, жінка-мрійниця, жінка-захисниця власної гідності.

Анімаційний образ жінки початку ХХІ століття має певні відмінності:протистоїть насиллю за межами родини, у неї з'являються власні інтереси, на рівні з чоловіком є водійкою трамваю. Основна ознака – у контексті мультфільму – прагнення самореалізації в глобальних масштабах. 


Інтерактивні методи роботи при викладанні спеціаль...
Планування адаптацій і модифікацій з дитиною з осо...
 

Коментарі (0)

There are no comments posted here yet

Залишити свій коментар

Posting comment as a guest.
0 Characters
Вложения (0 / 3)
Share Your Location

Редакція порталу «Учительський журнал он-лайн» може не поділяти точки зору автора та користувачів порталу, які висловлюються у формі коментарів до статей, повідомлень на форумі тощо. Автори публікацій відповідають за достовірність фактів, цитат, власних назв і т.п. Матеріали публікуються в авторському варіанті; ілюстрації, пунктуація і лексика авторські. Претензії не приймаються. Матеріали не рецензуються.

Premium Joomla Templates